LamaDorádo Lamafarma Bernartice

Obchodní název: LamaDorádo
Region: Pošumaví
Oblast výroby: Textilní výrobky
Jméno: Christine Sagstetter

Christine pochází ze Švýcarska a Josef se narodil na farmě v Bavorsku. Souhra náhod, jak už to v životě bývá nás zavedla do těchto krásných končin. Oba jsme strávili dětství na venkově. Také jsme si oba vyzkoušeli život ve městě, ale jakmile se vyskytla možnost opět žít na venkově, tak jsme jí chytili za pačesy.

No jo, ale co s pozemky, které nechce nikdo sekat a obdělávat? A tak přišla volba na zvířata, která spásají trávu, která nepřijdou řezníkovi pod ruku a s kterými můžeme ve volném čase něco podniknout. Víceméně náhodně jsme měli možnost se s lamami poznat a okamžitě jsme byli nadšeni těmito krásnými, inteligentními zvířaty s jejích velkýma , moudrýma očima.

A tak vlastně vzniklo naše LamaDorádo.

Lamy úspěšně chováme od roku 2004. Naše stádo mělo čas od času až 20 kusů. Protože však, už pomalu, na sobě cítíme léta, rozhodli jsme trochu ubrat „plyn“. Naše oblíbené lamy ovšem zůstanou u nás, jenom mláďata už odchovávat nebudeme a  nebudeme již nabízet oblíbené procházky s lamami.  Milovníci lam mohou, v případě zájmu, vidět naše lamy v ohradě.

V obchůdku na farmě najdete nabídku ručně pletených výrobků z mé dílny. Všechny výrobky jsou z přírodní vlny lam a alpak,  stejně jako  ručně předená, exkluzivní, jemná vlna z lam a alpak, v přírodních barvách, upravená bez použití  chemie.

Chovatelům lam a alpak nabízíme z naší dílny ohlávky, vodítka a nosiče.

Zdroj foto: www.lamadorado.com