Písařova kovárna Jan z Vlčí - vybavení nejen pro rytíře.

Obchodní název: Písařova kovárna
Region: Světovina
Oblast výroby: Řemeslná výroba, renovace
Jméno: Jan Písař

Strašně jsem chtěl, než zestárnu, mít ženu, domov a kovárnu. Tak to je trochu parafráze na jednu píseň Jana Vyčítala. Ale faktem je, že do železa jsem začal mlátit už na základní škole.
Teprve na strojní průmce jsem se mohl realizovat jako kovář amatér, protože tam byla kovárna a my v ní podle osnov strávili předepsaný čas.
Zlatý věk pro mne nastal až u metrostavu, kde jsem sloužil jako kotelník, topič, hlídač apod. Materiálu bylo všude dosti, bylo to krátce po revoluci, kotle s koksem k dispozici a do kotelny mi nikdo nelezl.
Tak jsem se specializoval na výrobu toho, co nikdo dělat nechce. Pomohli mi k tomu různí nadšenci svým přístupem k living historii: svařování jen kovářské ve výhni, broušení na pískovcovém brusu, bez strojů na elektrický proud, atd. Takže kdo se spokojí s obyčejnou ocelí, překládanou ocelí, popřípadě něčím ušlechtilejším je u mne vítán.
Sortiment výrobků bude uveden v katalogu. Ale namátkou: meče, kované šperky, náramky, prstýnky, přívěšky. Věšáčky, svícínky i svícny. Keltská kopí a sekery. Klasická kopí, hroty na šípy. Dále pak kované výrobky podle individuálních návrhů zákazníků. Renovace a opravy kovaných výrobků.

Váš kovář Jan z Vlčí.

Zdroj foto: http://www.pisarovakovarna.cz