Naučná stezka Ke Studánce lásky

Kdo se z téhle studánky napije, tomu láska navždy vydrží. To slibuje dávná legenda návštěvníkům studánky nedaleko Konstantinových Lázní v Plzeňském kraji. Dnes se studánce neřekne jinak než Studánka lásky. Není důvod legendám nevěřit. Nehledě na to, že sociologický průzkum v oblasti mezilidských vztahů po požití této vody dosud nikdo neprovedl.
Zdejší voda léčí srdce ale i jinak. Jedná se totiž o vodu minerální. Ta se v nedalekých Konstantinových Lázních užívá mimo jiné k léčbě kardiovaskulárních chorob.

Jde o jediné lázně v Plzeňském kraji.

Studánka lásky je součástí pestré naučné stezky. Během sedm a půl kilometru dlouhé procházky se seznámíte se vším, co okolní příroda nabízí. Minerální pramen Studánky lásky vyvěrá v romantickém údolí potoka zvaného Hadovka. Kdysi se mu říkalo Bílý potok. A podle dávné pověry, když se ze studánky napijí dva milenci, jejich láska nikdy nevyhasne.
Naučná stezka je okružní a začíná i končí nedaleko železniční zastávky Konstantinovy Lázně. Vede nenáročným terénem po udržovaných trasách s turistickým značením. Na trase je celkem šest informačních tabulí s odpočinkovými místy.

Zdroj foto: https://regiony.rozhlas.cz/studanka-lasky-u-konstantinovych-lazni-leci-srdce-mnoha-zpusoby-7445110