Sportoviště Tachov

Město: Tachov
Region: Zlatá cesta
Typ objektu: sportoviště

V objektu „Rychta“ se nachází střelnice na palné a vzduchové zbraně a lukostřelnice v dolní části. Střelci mají také k dispozici klubovnu. V horním patře se nachází cyklocentrum s dílnou a zasedací místností a celkem 5 šaten sloužících jako zázemí pro přilehlá hřiště i pro cykloturistiku.

V těsné blízkosti se nachází moderně vybavený skatepark. Naleznete zde streetovou i bazénovou část, samozřejmě se obě části dají v jízdě kombinovat. Street parku dominují překážky z běžného pouličního prostředí tzn. různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky atd..

V okolí tachovské zimní sjezdovky je vybudováno hřiště pro diskgolf. Hru, která v Čechách získává stále větší oblíbenost. Diskgolfové hřiště v Tachově je vybaveno 18 jamkami, do kterých se účastníci snaží trefit létající talíř. Disky jsou k zapůjčení na pokladně plaveckého bazénu, kde se můžete po sportu příjemně osvěžit.

V letních měsících je otevřeno venkovní koupaliště s bazénem. Samozřejmostí je zde vybavení jako masážní vzduchová lůžka, hydromasážní trysky, vodní hřib, několik vodních skluzavek a další atrakce. V areálu se nachází pískové hřiště na volejbal, je zde i možnost občerstvení. Sportovní plavecký bazén je otevřen celoročně s výjimkami.

 

Tachovský zimní stadion nabízí několik možností využití. Od července do dubna probíhají turnaje v ledním hokeji v žákovských i seniorských kategoriích. Působí zde bruslařské a krasobruslařské oddíly, které se starají o tréninky dětí. Samozřejmostí je také nabídka veřejného bruslení. Rozpis ledu je třeba sledovat na webové stránce sportovišť Tachov. Funguje zde i půjčovna bruslí od dětských velikostí až po dospělé (na dotaz v pokladně). V prvním patře stadionu se nachází Bowling Bar s výhledem na ledovou plochu. Je zde vybudována čtyřdráha s elektronickým systémem počítání a stavění kuželek. V baru si také můžete vypůjčit hole a míčky pro minigolf situovaný před budovou stadionu.
V letním období je možné stadion využívat k pořádání různých kulturně-společenských akcí, ale také ke sportovnímu vyžití. Na ploše je možné provozovat různé míčové hry, připraveny jsou kurty pro volejbal, nohejbal a tenis, plochu je možné využít rovněž pro florbal, hokejbal nebo inline hokej.

Zdroj foto: www.sportoviste-tachov.cz